Prolink opanowuje rynek linków

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 03/10/2011

Od początku powstania tego systemu, a więc od niespełna roku śledzę na bieżąco jego rozwój. Przyznam, że na początku byłem bardzo sceptyczny zwłaszcza, że sprzedaż pojedynczych linków na podstronach ma moim zdaniem więcej wad niż zalet. Jednak zręczna kampania reklamowa, a także sprawne i profesjonalne wejście na rynek sprawiły, że jest to aktualnie najpopularniejszy system sprzedaży linków (choć nie oszukujmy się, nie ma godnego konkurenta i do tej pory istniała luka na tym rynku).

Od początku tego roku forsuję narzędzie własnego autorstwa, gdzie zupełnie za darmo bez żadnych prowizji można zarządzać linkami na swoich stronach, a także wystawiać miejsca pod nie na sprzedaż tworząc specjalne karty sprzedażowe. Jednak na sprzedaży kończy się jego podobieństwo z tytułowym Prolinkiem. Najważniejsze różnice to sprzedaż czy też zamieszczenie linku w obrębie całej witryny, a nie jedynie na wybranej podstronie. Same płatności odbywają się poza systemem, który jedynie dba o przypominanie obu stronom o terminach i odbieraniu potwierdzeń wpłat. Dzięki temu żadne kwoty nie przepływają przez system nie uszczuplając przy okazji za każdą nadarzającą się okazją zarobionych czy wpłaconych kwot. I jest to moim zdaniem rozwiązanie lepsze. A dlaczego? Przekonamy się po przedstawieniu wszystkich za i przeciw.

Moje za i przeciw dla rozwiązań Prolinka:

Plusy:

  • spora już popularność, dzięki czemu w wielu kategoriach popyt na linki jest zadowalający,
  • możliwość dużo większych zarobków w porównaniu ze sprzedażą linku w obrębie całej witryny (często link na samej stronie głównej kosztuje niewiele mniej niż dotychczasowa kwota pobierana za jego wyświetlanie w całym serwisie),
  • możliwość szybkiego znalezienia ciekawych tematycznie podstron i umieszczenia na nich linka wykorzystując zarobione na swoich serwisach kwoty.

Minusy:

  • znaczne prowizje,
  • przeważają zakupy linków za najniższe groszowe kwoty,
  • duże niebezpieczeństwo wykrycia sprzedaży lub wręcz zakwalifikowanie strony jako wyświetlającej linki z systemu SWL.

Przy odpowiedniej tematyce Prolink pozwala naprawdę nieźle zarobić, jednak ostatni podpunkt zapisany na konto minusów podnosi znacznie ryzyko korzystania z takiej formy reklamy. Jak wiemy polski rynek jest dla Google`a zaściankowy, widać to choćby po tempie wprowadzania aktualizacji algorytmu (przykład Pandy z ostatnich miesięcy). Jednak jeżeli na Prolinku będzie chciało zarobić coraz więcej webmasterów przez co  jego wpływ na wyniki wyszukiwania będzie rósł, wujek Google pewnego dnia może uderzyć dłonią w stół, załatwiając wiele zarabiających w nim stron. Natomiast link umieszczony w obrębie całej witryny wygląda bardziej naturalnie. No bo przecież kto po koleżeńsku będzie na każdej podstronie swojego serwisu polecał zupełnie inne strony? Mimo, że taki wariant jest mniej skuteczny niż pojedyncze linki na wielu różnych niepowiązanych ze sobą witrynach, pozostanę nadal przede wszystkim przy swym narzędziu, o którym więcej informacji odnajdziecie w tym poście.

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.