Nowe narzędzie do sprzedaży i zarządzania linkami

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 25/02/2011

Kilka dni temu ukończyłem pierwszą wersję prostego, lecz bardzo fajnie usprawniającego zarządzanie linkami systemu. Ale skąd w ogóle wziął się pomysł na tego typu narzędzie?

Wiadomo, że pozycjonowanie jest bardzo silnie związane z linkowaniem. Umiejętne łączenie witryn linkami pozwala uzyskać bardzo dobre efekty pozycjonerskie. Posiadając kilkanaście stron i wciąż eksperymentując z rozmieszczeniem linków przeszkadzały mi ciągłe zabawy w kodzie aby zmienić któryś z elementów. Dodatkową motywacją była sprzedaż kilku linków, która jest bardzo fajną dywersyfikacją przychodów i w miarę pewnym zarobkiem, jednak tylko przy ostrożnym jego wykorzystaniu. Niestety wiąże się również z pilnowaniem terminów i szukaniem kupców. Postanowiłem wyeliminować ten nieefektywny element swojej pracy – a przy okazji nadal udoskonalać swoje umiejętności w języku PHP i MySQL.

Efektem mojej pracy jest narzędzie do sprzedaży i zarządzania linkami – Reklama PerfectSEO.pl.

Skrypt można wykorzystać na kilka sposobów:

Łatwa i szybka administracja linkami na wszystkich swoich stronach

Z powodów opisanych powyżej bardzo często istnieje potrzeba edycji miejsca w którym wyświetlamy kilka linków. W tym wypadku administrujemy linkami wszystkich naszych stron, bez potrzeby modyfikacji kodu, aktualizacji plików na serwerze FTP, a przede wszystkim robimy to z jednego miejsca – w przyjemnym i łatwym w obsłudze formularzu.

Specjalnie napisana wtyczka do platformy WordPress pozwala na bardzo prostą aktualizację narzędzia na stronach opartych o ten system.

Możliwość stworzenia aż trzech miejsc wyświetlania linków w obrębie jednej domeny sprawia, że  nasze linki możemy rozlokować w bardzo swobodny sposób tak, aby przynosiły jak najlepsze efekty.

Możliwość umieszczenia krótkiego opisu przy linku jest dodatkową opcją zwiększającą możliwości systemu i pozwalającą na naturalniejsze przedstawienie naszych linków na stronie.

Sprzedaż linków

Dzięki w pełni rozwiniętemu systemowi powiadamiania mailingowego zarówno sprzedający jak i kupujący będzie informowany tą drogą, jak również na specjalnej stronie transakcji i wszelkich akcjach związanych z witryną (np. o zmianie ustawień miejsca reklamowego, zmianie danych wyświetlanego linka, komunikatach transakcyjnych).

Kupujący będzie również automatycznie informowany o kończącym się okresie zakupu, dzięki czemu już nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy upominaniem się o przedłużanie linków.

Płatności są w realizowane poza systemem, przez co nie odpowiadamy za sprawy finansowe, a jedynie za zautomatyzowanie i zagwarantowanie samej realizacji zawiązanej transakcji. Dzięki temu nie pobieramy żadnych prowizji.

Oferta każdej strony która ma uaktywnioną sprzedaż linków jest wyświetlana w katalogu ofert, a na szczegółowej stronie są zawarte wszystkie niezbędne informacje o niej wraz ze szczegółowymi statystykami.

Zakup linków

Katalog ofert sprzedaży linków zawiera wszystkie niezbędne informacje pozwalające na dobranie najbardziej efektywnego pod względem pozycjonowania miejsca, w którym chcemy aby wyświetlał się nasz link. Takimi czynnikami są m.in. tematyka strony, liczba linków przychodzących, liczba linków wychodzących, czy wiek domeny.

Zautomatyzowany system zakupu i wyświetlania linków ułatwi kontakt ze sprzedawcą, a także zapewni bardzo szybką możliwość edycji wyświetlanego linka (np. zmianę anchoru).

Narzędzie przypomni również o wszystkich linkach, których okres wyświetlania dobiega końca.

Podsumowanie

Będę bardzo wdzięczny za komentarze odnośnie przedstawionego skryptu, zachęcam do testów i pomoc w rozwoju. Mam nadzieję, że okaże się on dla was przydatnym narzędziem, a jeśli nie to również chętnie poznam tego powody.

Komentarze

  1. Kamil says:

    Chyba coś się z cssami porobiło na tej stronie bo jest jakaś taka czarno biała

  2. Mateusz Czyżewski says:

    Musiał to być jakiś krótki problem po twojej lub serwera stronie. Wszystko działa prawidłowo, choć oprawa graficzna może się wydawać skromna. Jednak to o funkcjonalność tutaj chodzi 🙂

  3. […] Aktualizacja: Od czasu napisania powyższego artykułu minęło już sporo czasu. Aktualnie uczestnictwo w tym systemie zostało ograniczone, zlikwidowano katalog linków, a zespół LinkLift wziął na swoje barki w całości poszukiwania klientów na linki stron dołączonych do ich systemu. W międzyczasie powstał projekt mojego autorstwa, który przejął najlepsze cechy LinkLiftu z kilkoma nowatorskimi pomysłami, a jest dostępny całkowicie za darmo. Więcej można przeczytać o nim w tym poście. […]

  4. […] Natomiast link umieszczony w obrębie całej witryny wygląda bardziej naturalnie. No bo przecież kto po koleżeńsku będzie na każdej podstronie swojego serwisu polecał zupełnie inne strony? Mimo, że taki wariant jest mniej skuteczny niż pojedyncze linki na wielu różnych niepowiązanych ze sobą witrynach, pozostanę nadal przede wszystkim przy swym narzędziu, o którym więcej informacji odnajdziecie w tym poście. […]

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.