Pierwszy katalog stron i wyróżnienie

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 16/09/2009

Już od dłuższego czasu rozglądałem się za porządnym skryptem pod mój pierwszy katalog stron internetowych. Domenę miałem zakupioną, a powolutku przekonywałem się do komercyjnego oprogramowania IndexU. Nie uśmiechał mi się zakup tego skrypu z powodu jego ceny – 100$ (w tamtym okresie ~ 450zł). Nie mogąc znaleźć żadnej sensownej alternatywy zbierałem powolutku pieniądze mając wciąż nadzieję na pojawienie się sensownego (pod względem cenowym i jakościowym) konkurencyjnego produktu. Po kilku miesiącach pojawił się polski skrypt oparty o otwarty.pl mini mod v2.0.

Cena? – 122 zł z VAT. Wystarczająco niska w odniesieniu do oferowanych możliwości, natomiast dostatecznie wysoka, aby odstraszyć spamerów stawiających tysiące bezwartościowych kopii. Autorem SEOKatalogu jest Mariusz Wysokiński, który dzięki wielu radom i sugestiom na forum PiO cały czas rozbudowuje go o nowe funkcjonalności. Jest bardzo dobrze napisany pod względem SEO, posiada kilka dodatków ułatwiających moderację, duży zakres możliwości tworzenia własnych przyjaznych adresów URL, system cache`owania i wiele więcej. W przeciągu najbliższego miesiąca spodziewana jest kolejna wersja skryptu z wieloma nowymi funkcjami. Wyróżniającą cechą jest również świetny support.

katalogujemy

Wracając jednak do mojego katalogu, tworząc go postawiłem na unikalność i wysoką jakość. Po zaprojektowaniu szaty graficznej i zakupieniu licencji stworzyłem unikalną templatkę (sposób tworzenia szablonów jest bardzo prosty i fajny). Nie obyło się bez problemów, a support w niektórych sprawach bardzo mi pomógł. Po kilku tygodniach prac powstał mój pierwszy katalog stron internetowych – katalogujemy.net. Został on bardzo miło przyjęty, wygrał nawet pierwszą edycję konkursu na najładniejszą templatkę katalogu opartego o ten skrypt. Nagrodą była licencja SEOKatalogu, a więc na tym jednym zbiorze stron raczej nie poprzestanę.

Nadszedł dla mnie rok związany z maturą i egzaminem zawodowym, a więc przyniesie on znaczne ograniczenie mojej zabawy ze stronami www. Mimo wszystko od czasu do czasu coś nadal będę tworzył, nie wytrzymałbym bez tego długo 🙂

Komentarze

  1. […] ostatnich zimowych ferii szkolnych. Postanowiłem wykorzystać go na zrobienie użytku z wygranej jakiś czas temu licencji SEOKatalogu. Śledząc mój dotychczasowy ogólnotematyczny katalog zauważyłem dużą liczbę dodawanych […]

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.