Optymalizacja szablonów

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 22/05/2009

Już od dłuższego czasu otrzymywałem od Was informacje o problemach z wyświetlaniem szablonów pod przeglądarką Internet Explorer 6.0. W końcu zmobilizowałem swoje siły, i przez ostatni tydzień w wolnych chwilach zmodyfikowałem wszystkie templatki nie tylko od strony kodu, ale również szaty graficznej. Największe jednak zmiany zaszły w samym kodzie (x)html i css, w niektórych przypadkach udało mi się odchudzić go nawet o połowę.

Szablony, które za darmo udostępniam na stronie tworzyłem w czasie, gdy sam uczyłem się języka html i css w specyfikacji XHTML 1.0 Strict, przez co nie wszystkie użyte w nich rozwiązania były do końca poprawne. Okazało się jednak, że wymagają one znacznie większej ilości nakładu pracy, niż się spodziewałem. Po roku doświadczeń i udoskonalania swoich umiejętności w tym zakresie mogłem znacząco uprościć kod i grafikę szablonów.

szablony

W jednym z najbliższych postów opiszę, jak prawidłowo zakodować projekt graficzny w specyfikacji XHTML 1.0 Strict. Dla przykładu użyję jednego ze stworzonych przeze mnie darmowych szablonów i pewnie będzie to najpopularniejszy z nich.

Jeśli macie jakieś pytania, prośby lub propozycje dotyczące modyfikacji, tworzenia, czy kodowania stron – piszcie w komentarzach.

Komentarze

  1. A nie xhtml 1.1? Nowsze to to, i podobno lepsze… 😉

  2. Mateusz Czyżewski says:

    Dzięki za informacje, nie zwróciłem na to uwagi.
    Mimo wszystko różnice pomiędzy xhtml 1.0 Strict a xhtml 1.1 są jedynie kosmetyczne. Szablony są zgodne również z podaną przez Ciebie wersją.
    Jeśli komuś na tym zależy, wystarczy zmienić deklaracje doctype.

  3. Aha, ok, to dobrze 🙂

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.