Google nowym portalem społecznościowym?

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 13/02/2009

Wczoraj późnym wieczorem, gdy skierowałem się z jednej z usług Google (był to bodajże FeedBurner) na stronę główną konta moim oczom ukazał się taki oto widok:

google_konto

Co to za głupawy avatar, historia zakupów, metody płatności? Pierwsze skojarzenie – trafiłem na jakiś nowy portal społecznościowy próbujący bardziej personalizować nasze dokumenty i informacje przechowywane w usługach Google. Aby potwierdzić me przypuszczenia odpaliłem stronę główną google.pl i to bezpośrednio z niej przeniosłem się na Moje konto. A jednak! Google rozpoczęło jeszcze większą personalizacje kont użytkowników!

A co konkretnie?

 • możemy uaktywnić swój profil publiczny: dzięki tej usłudze możemy zaprezentować innym swoją aktywność w usługach Google, a dzięki temu pokazać innym naszą twórczość blogową, zdjęcia. Dożemy dołączać linki do kont z innych portali (jak Facebook czy LinkedIn),
 • uzupełniając swoje informacje osobiste jeszcze bardziej ujawniamy się w internecie,
 • Google umożliwia nam bezpieczne i szybkie zakupy przez internet (wcześniej nie słyszałem o takiej usłudze).

Jasno widać, że Google stara się stworzyć społeczności wśród użytkowników swoich usług internetowych. Tak naprawdę nie spodziewałem się takiego posunięcia, ale myślę, że jest to dobry pomysł. Czy firma z Reymond osiągnie swoje cele dopiero pokaże czas, jednak jest na to bardzo duża szansa.

W najbliższym okresie najprawdopodobniej dostaniemy możliwość jeszcze większej rozbudowy profilu osobistego.

Aktualizacja: okazało się, że funkcja ta dostępna jest już od dawna. Zagadką pozostaje, dlaczego w moim profilu uaktywniła się właśnie teraz. Przepraszam wszystkich, których wprowadziłem w błąd.

Komentarze

 1. Jednak nie ma to jak refleks 😉
  Informacja wisi na polskim blogu Google już ładnych parę miesięcy 😉

 2. Mateusz Czyżewski says:

  A więc widzę, że mała wtopa z tym postem.
  Jednak w moim profilu dopiero wczoraj pojawił się taki widok, do tej pory widniał stary gdzie były tylko linki do uaktywnionych usług.

 3. Kaktus says:

  Cześć
  Ja starannie odwiedzam blog autorów googla, który jest w wersji Angielskiej i tam zostały opisane nowe funkcje http://www.google.com, którymi są m.in.
  – Sprawdzenie ważności swoich danych medycznych
  – Przeglądanie własnych danych osobowych
  Wedle mnie google idzie do celu aby stać się w 100% komercyjnym projektem internetowym, z którego to poziomu będzie można sprawdzić wszystkie ważne informację przez internet.

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.