iLink – tworzymy katalog

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 08/02/2009

Kilkanaście dni temu Łukasz udostępnił możliwość tworzenia własnych katalogów w systemie iLink. Wraz z rozpoczęciem tworzenia katalogów została również zablokowana rejestracja nowych użytkowników. Od tej chwili do systemu dostać można się jedynie z poleceń. Jeśli jesteś gotów osobiście go przetestować, napisz, a prześlę Ci zaproszenie.

Niestety do tej pory zamierzenia autora, czyli chętne tworzenie katalogów przez użytkowników nie zostało osiągnięte. Moim zdaniem nadal zbyt mało korzyści płynie ze stworzenia własnego katalogu. Praca, która potrzebna jest na jego wypozycjonowanie nie jest równoznaczna z otrzymanymi możliwościami jego zagospodarowania. Myślę, że z natury rzeczy ciężko jest wyciągnąć wiele z takiego katalogu. Moim zdaniem powinno się inaczej podejść do tematu: im wartościowszy katalog stworzymy, tym mocniej (i z mocniejszych katalogów) będzie promowany nasz blog.

Wracając to tematu założenia katalogu, jest to bardzo proste. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tego typu instalacją aplikacji na serwerze. Wystarczy, że wgramy jeden plik i ustawimy odpowiednie prawa dla folderu. Pliki całego katalogu po pewnym czasie pojawią się same.

Aktualizacja: system ten nie spełnił moich oczekiwań i wycofałem się z uczestnictwa w nim. Nadal jednak posiadam tam konto, jeśli więc potrzebujesz zaproszenia, skontaktuj się ze mną.

Muszę przyznać, że piszę o tym przede wszystkim po to, aby w treści zamieścić link do stworzonego przeze mnie katalogu. Dzięki temu przynajmniej zostanie on zaindeksowany przez wyszukiwarkę. W przyszłości mam zamiar stworzyć dla niego unikalną szatę graficzną, a także trochę go podlinkować. Nie mogę jednak konkretniej zaplanować wszystkich działań, ponieważ już za tydzień wyjeżdżam do Hiszpanii, jednak o tym wspomnę w osobnym wpisie.

Komentarze

  1. Łukasz J. says:

    im wartościowszy katalog stworzymy, tym mocniej (i z mocniejszych katalogów) będzie promowany nasz blog

    – ciekawy pomysł, pomyślę nad tym 🙂

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.