Program partnerski dla stron z tapetami

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 25/01/2009

Witajcie, nadszedł w końcu czas na pierwszy wpis w kategorii Programy partnerskie. Chciałbym przedstawić Wam program szczególnie nadający się dla stron z różnymi tapetami, zwłaszcza tapetami na telefony komórkowe. Program oferowany przez mojatapeta.com stworzony we współpracy z systemem AtomSMS daje nam możliwość nie tylko zwykłego promowania tapet, ale przede wszystkim możliwość wysłania tapety na telefon udostępnionych na naszej stronie www.

Szukając w sieci informacji na temat tego programu nie natknąłem się na żadne opinie. Jako, że prowadzę stronę z tapetami na telefon postanowiłem podpisać umowę o zlecenie i wypróbować ów system. Po czterech miesiącach testów mogę napisać, że jest to bardzo dobre dodatkowe źródło dochodów, jeśli tylko posiadamy witrynę, na której system ten będzie przydatny. Kilkanaście dni temu otrzymałem pierwszy przelew, więc mogę potwierdzić, że jest wypłacalny.

program partnerskiJak to działa?

Postaram się przedstawić Wam jak zaimplementowałem ten system na własnej stronie. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i otrzymaniu konta w systemie AtomSMS otrzymujemy dostęp do całego systemu. Instalacja jest bardzo prosta, dostajemy specjalny kod JavaScript, który umieszczamy w sekcji <head> a następnie do linku wywołującego usługę dodajemy linijkę odpowiedzialną za ścieżkę dostępu do tapety.

Po kliknięciu w link Wyślij tapetę na telefon otwiera nam się okno, w którym wybieramy model telefonu, dzięki czemu system wie, w jakiej rozdzielczości tapety potrzebujemy. Proponuje nam kilka opcji: rozciągnięty, obcięty, marginesy lub wybranie własnego kadru.

Możemy również umieścić moduł, który umożliwia poprzez specjalny formularz załadowanie własnej tapety.

Zarobki

Dokładna tabela prowizji dostępna jest w panelu administracyjnym, mamy możliwość ustawienia ceny SMS`a, dla najtańszej opcji, czyli 1,22 zł z VAT prowizje wyglądają następująco:

 • przy 100 wysłanych SMS`ach w miesiącu: 0,20 zł za każdy,
 • od 101 do 300 0.21 zł za każdy SMS,
 • od 301 do 500 0,22 zł za każdy wysłany SMS.

Wynagrodzenie zwiększa się wykładniczo, co 200 SMS`ów o 1 grosz. Pułapy od 1201 wyglądają troszkę inaczej, ale te dane nie są istotne.

Dodatkowe możliwości

Sam system AtomSMS oferuje nam dużo więcej możliwości, mam do dyspozycji:

 • promowanie programu konwertującego muzykę na dzwonki do telefonu,
 • serwisy informacyjne SMS,
 • sondy i głosowania,
 • konkursy SMS,
 • płatny dostęp do różnych części witryny (np. download),
 • plugin usługi sms-dostep dla Joomla,
 • obiekty WAP,
 • linki i boksy reklamowe ,
 • sms-email,

Jak widać dostajemy sporo możliwości wraz z gotowymi skryptami jednak każdą z nich musimy osobno aktywować.

Komentarze

 1. Wojtek says:

  A jaka jest skuteczność/ konwersja tego pp??

 2. Mateusz Czyżewski says:

  Jeśli chodzi o moją stronę, to CTR wynosi około 1,4%
  Szczerze mówiąc po podpięciu tego systemu byłem lekko zaskoczony, że aż tyle osób z niego korzysta. Na pewno duże znaczenie ma tutaj profil użytkownika. Cieszę się, że program dobrze dopasował się do potrzeb osób odwiedzających moją stronę.

  EDYCJA:
  Przepraszam, podałem całkowicie złą wartość. Nie dość, że podany CTR obliczyłem względem unikalnych odwiedzin (a uwzględnia się odsłony) to jeszcze założyłem, że każda osoba odwiedzająca stronę była zainteresowana tapetami. Przedstawię trochę inne statystyki, bardziej miarodajne:
  Przy 1800 unikalnych użytkownikach, 9 000 odsłonach średnia liczba wysłanych SMS`ów wynosi 24.
  A więc nie jest tak różowo, jednak średnie miesięczne zarobki z tego pp wynoszą 100zł, można z niego zrobić dodatkowe źródło dochodów. Pierwszą wypłatę trochę wstrzymałem, próg wynosi 50zł.

  Jeśli chodzi o doładowania, to na razie jest bardzo słabo, jednak próbuję wyciągnąć z tego coś więcej pozycjonując słowa kluczowe związane z tym tematem.

 3. Wojtek says:

  To niezłe CTR, 4 miesiące już masz ten program u siebie a dopiero niedawno otrzymałeś pierwszą wypłatę? Mają jakieś wysokie progi wypłaty?

  Widzę, że masz u siebie też doładowania “zainstalowane”. Z tego w ogóle jest jakiś zysk? U mnie to się nie sprawdziło, i teraz nie wiem czy to moja wina czy po prostu ludzie wolą inne sposoby doładowania konta?

 4. Wojtek says:

  Statystyki nie są takie złe, na odsłony to można patrzeć przy Adsense, tutaj jednak ciężko żeby 1 użytkownik wysyłał po kilka sms-ów.

  Na słowa związane z doładowaniami to raczej ciężko będzie się wbić, ale życzę powodzenia. Winą kiepskiej skuteczności może też być wolne ładowanie się boksa z doładowaniami.

 5. Mateusz Czyżewski says:

  To prawda, ładowanie boxu nie jest zbyt szybkie. Dziękuję i pozdrawiam.
  Widzę, że cos mi się pomieszało w WordPressie z kolejnością wyświetlania komentarzy. Daje się we znaki jeszcze małe doświadczenie w tym systemie 😉

  KOLEJNA EDYCJA
  Już znalazłem winowajcę, trzeba było tylko troszkę zmienić czas.

 6. bolek says:

  zdaje się że to jest to czego szukałem, doskonale pasuje do profilu jednej z moich stron 🙂

 7. juup says:

  fajnie, mi by się przydało nawet te 100zł miesięcznie więcej 😉

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.