Hosting to podstawa

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 01/12/2008

Hasło zawarte w tytule tego posta powinno przyświecać każdemu, kto na poważnie pragnie prowadzić swój własny portal/stronę. To między innymi od niego zależy, czy userzy pozostaną na naszej stronie na dłużej, a także, czy roboty Google nie będą miały problemów z dostępem do strony – problemów z jej indeksacją.


A dlaczego o tym piszę? Ponieważ przekonałem się o tym na własnej skórze, gdy rok temu wykupiłem pakiet hostingowy w pewnej firmie. Skusiła mnie duża promocja urodzinowa i dobre opinie jej użytkowników. Na samym początku hosting działał przyzwoicie, jednak wraz ze wzrostem popularności portalu było coraz gorzej. Po kilku miesiącach było już tragicznie, mimo, że wzrosty odwiedzin nie były spektakularne. Średni czas ładowania strony wynosił 12 sekund, a na serwerze FTP nie dało się praktycznie pracować. Support winę upatrywał w działaniu skryptów. Po ich zoptymalizowaniu wina padła na moje łącze (6MBit/s). Cały czas zapewniano mnie, że się tym zajmą, jednak nic się nie zmieniało. Po przenosinach serwerowni do UK ich jakość znacząco się poprawiła. Dzięki temu zdołałem dotrwać do końca wykupionego okresu. Największą udręką po tym wydarzeniu stał się 500 Internal Server Error. Po wielu uwagach użytkowników na forach i bezpośrednio do supportu przedstawiciele firmy nadal nie widzą żadnego problemu. Na koniec zafundowano mi problemy z fakturą VAT, czekam już miesiąc na jej dostarczenie. Mam nadzieję, że do mnie dotrze, w końcu musiałem zapłacić za jej wysyłkę… Nie podaję tutaj nazwy firmy, jednak każdy, kto miał z nią styczność, na pewno bez problemu ją rozpoznał.


Sporo rozpisałem się na temat moich nieciekawych przygód, jednak ma to związek z ostatnim wydarzeniem. Dokładnie miesiąc temu wykupiłem plan hostingowy w firmie Prohost.pl. Namówił mnie na nią mój znajomy, choć na początku nie byłem do niej przekonany. Odstraszała mnie mało profesjonalna oprawa graficzna. Bałem się pakować w kolejną niepewną firmę. Jednak zadecydowałem się skorzystać z okresu próbnego. Wyśmiał mnie przy przenosinach plików, gdy na serwer wrzucałem każdy folder z osobna nauczony częstymi zrywaniami połączenia u dotychczasowego usługodawcy. Po dwóch tygodniach bez chwili zastanowienia opłaciłem plan hostingowy na Prohost.pl. Jest to najlepszy hosting, z jakim miałem do tej pory styczność. Uwzględniając przy tym kryterium cena/jakość jest niesamowity. Od teraz płacę mniej, a strona serwer pracuje o niebo lepiej.

A oto, co po miesiącu ukazały mi statystyki (w stosunku do poprzedniego miesiąca):

  • +28,37 % –  o tyle wzrosła liczba unikalnych użytkowników, a wszystko dzięki szybszemu działaniu i braku błędów ze strony serwera.
  • +43 % –  wzrost zarobków (z różnych źródeł).

Domyślałem się, że zmiana na lepszy hosting będzie miała pozytywny wpływ na odwiedzalność, jednak takich różnic nigdy bym się nie spodziewał.

Jeśli chodzi o zarobki z programu Google AdSense, to należy nadmienić, że strona najprawdopodobniej zyskała większą wiarygodność dla reklamodawców (pozbyła się Smart pricing`u) uzyskując lepsze stawki. Może wiązać się to z okresem przedświątecznym, jednak strona ma maleńki związek z tematyką świąteczną, tak że nie zakłamuje to mocno wyników.

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.