Nowy system wspomagający pozycjonowanie blogów

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 16/11/2008

Kilka dni temu na blogu Krzysztofa Lisa przeczytałem o bardzo ciekawym projekcie. iLink jest na razie we wczesnej wersji alfa, jednak autor systemu, Łukasz Jarzembowski zdecydował się na prezentację już teraz. Póki co do naszej dyspozycji oddany jest system rejestracji i możliwość dodania naszych blogów. Z dodanych stron pobierana jest już treść.

Aktualizacja: nie biorę już udziału w tym systemie.

Piszę o tym, ponieważ jest to bardzo ciekawy projekt i mechanizm, z którym do tej pory jeszcze się nie spotkałem:

System dystrybucji treści iLink.pl powstał, abyś mógł maksymalnie wykorzystać treści, które publikujesz na swoim blogu pod kątem pozycjonowania go w wyszukiwarkach internetowych. Dzięki unkalnemu algorytmowi, będziesz pozycjonował również tzw. długi ogon, czyli podstrony z artykułami.

System działa na zasadzie rozdzielania wpisów, które udostępniasz w swoim kanale RSS, na różne katalogi RSS. Umieszczone na różnych domenach, różnych serwerach i powiązane tematycznie stanowią również wartościowe zaplecze dla swoich właścicieli.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie linki do naszych wpisów pojawiają się w tematycznych katalogach, w zamian jesteśmy zobowiązani utworzyć własny katalog odpowiadający naszej treści. Korzyści, jakie będziemy mogli z niego czerpać wydają się bardzo duże. Nie dość, że nasze wpisy będą pojawiać się w tematycznych katalogach, to jeszcze otrzymamy możliwość “wyciągnięcia” czegoś z własnego katalogu. Autor przewiduje możliwość dodania do katalogu reklamy, a być może nawet kodu z systemu wymiany linków. Jedyną rzeczą, nad którą przyjdzie nam popracować, to podniesienie jakości naszego katalogu (m.in. poprzez pozycjonowanie).

Pomysł wydaje się bardzo obiecujący, jednak przed autorem jeszcze wiele pracy. Z powodu braku czasu nie będę mógł czynnie uczestniczyć w beta testach systemu, jednak postaram się śledzić jego rozwój i na pewno porządnie go przetestuję.

Wszystkich zainteresowanych wypowiedzią Łukasza Jarzembowskiego na temat systemu odsyłam do wywiadu: iLink.pl – seo dopalacz blogów.

Komentarze

  1. […] również wspomniał na swoim blogu o Systemie, za co również serdecznie dziękuję. Im więcej osób dowie się o […]

  2. […] dni temu Łukasz udostępnił możliwość tworzenia własnych katalogów w systemie iLink. Wraz z rozpoczęciem tworzenia katalogów została również zablokowana rejestracja nowych […]

  3. Czy ten iLink nadal działa, informacje są z 2009 roku?

  4. Mateusz Czyżewski says:

    Prawdopodobnie system jest już martwy, jednak informację tę najlepiej sprawdzić u samego autora.

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.