Urodzinowy Page Rank update

Autor: Mateusz Czyżewski, Data: 28/09/2008

7 września 1998 Larry Page i Sergey Brin założyli firmę, wtedy nikt nie spodziewał się, że uda im się stworzyć najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie. W tym roku mija 10-lecie powstania firmy Google.

Nawiązuję do tego wydarzenia, ponieważ ostatnimi dniami nawiedził nas bardzo ciekawy update Page Rank. Wygląda na to, że albo Google wprowadził zbyt optymistyczne zmiany w swoim algorytmie, albo jest to taki mały prezent dla nas, webmasterów.

A oto kilka przykładów:

– blog, na którym aktualnie się znajdujemy powstał niespełna dwa miesiące temu, a mimo to dzięki zintegrowaniu go z całą stroną, która posiadała już wysoki wskaźnik Page Rank, Google obdarował go PR o wartości 4,
– kolejna strona, zupełnie niepozycjonowana, w sieci od kilku miesięcy, ledwie 650 linków prowadzących do niej (według Yahoo) otrzymała PR3,

Podsumowując, wzrosty są bardzo optymistyczne ku radości wszystkich, ale boję się jednej rzeczy. Wzrost wartości Page Rank na wszystkich stronach może się odbić po prostu na postrzeganiu tego wskaźnika. Do niedawna otrzymanie PR5 było dużym osiągnięciem (według mnie), teraz, gdy będzie to znacznie łatwiejsze, PR4 i 5 straci na wartości. Nigdy nie wiadomo jednak, co przyniesie nam przyszłość.

Dodaj komentarz:

Kanal RSS - nowosci

Witaj!

Witaj na blogu poświęconym wszystkiemu, co wiąże się ze stronami www. Przeczytasz tutaj o procesie ich tworzenia, pozycjonowaniu, wymianie linków, zarabianiu w programach partnerskich itp.

Odnajdziesz tutaj szablony stworzone w języku HTML dostępne całkowicie za darmo.

Jednym z działów jest moje potrfolio, a więc zbiór najlepszych prac.

Polecam:

atrakcje turystyczne

wyjade.pl - atrakcje, szlaki, wydarzenia

Popularne szablony:

Szablon 4

Szablon 4

Szablon 1

Szablon 1

Szablon 8

Szablon 8

Szablon 5

Szablon 5

Copyright 2007 - 2009 by flankerds.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.